Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików - Kielce już za 15 dni
   
   
 
Jeśli chceszbyć powiadamiany o zmianach na stronie podaj swój adres e-mail
.
piątek 02 grudnia 2022
 
 
tytul
tresc
kolejność
 
 
Wystawa Krajowa: Kielce 2022 (17-18.12.2022) - komunikat
Lista wystawców, którzy zgłosili swój udział na Krajowej Wystawie Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików w Obsadzie Międzynarodowej POLAND 2022, która odbędzie się w dniach 17-18 grudnia 2022 na terenie TARGÓW KIELCE przy ul. Zakładowej 1.

W pliku załączonym do tego wpisu załączam wykaz zwierząt zgłoszonych na tegoroczną Wystawę Krajową. Zostały na niej wymienione nazwy poszczególnych ras gołębi, a następnie drobiu i na końcu królików.  

Niektóre rasy zwierząt nie są podane prawidłowo. Nazwy tych ras zostaną w sposób właściwy wskazane w katalogu po ich zweryfikowaniu (obecnie wpisane są w wersji podanej w zgłoszeniach).

Na końcu tego wykazu znajduje się lista wystawców, którzy zgłosili chęć zaprezentowania swoich zwierząt w wolierach.

Proszę wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w tej wystawie, aby zapoznały się z tą listą i sprawdziły czy podane tam dane są zgodne ze stanem faktycznym. W przypadku potrzeby dokonania korekty lub w przypadku, gdyby wystawca nie mógł się odnaleźć na tej liście proszę o pilny kontakt ze mną (tel. 606 926 811, e-mail: marek.kolinski1965@gmail.com.

VicePrezes ds. organizacyjnych
Marek Kolinski
załączniki:
30-11-2022
Wystawa Krajowa: Kielce 2022 (17-18.12.2022) - komunikat weterynaryjny
DOTYCZY WYSTAWCÓW na Krajowej Wystawie Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików w obsadzie międzynarodowej "POLAND 2022" organizowanej w dniach 17-18 grudnia 2022 .

OBOWIĄZKOWO KAŻDY WYSTAWCA (lub grupa wystawców) PRZY OSADZANIU ZWIERZĄT POWINIEN DOSTARCZYĆ ORGANIZATOROWI:

1) Zaświadczenie (wystawcy krajowi) wydane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii właściwego dla miejsca hodowli (z poza terenu powiatu kieleckiego) lub świadectwo zdrowia (wystawcy zagraniczni) wydane przez właściwe władze, stwierdzające że:

 • ptaki (gołębie i drób) pochodzą z obszaru wolnego od grypy ptaków i wysoce zjadliwej grypy ptaków.

 • króliki pochodzą z obszarów wolnych od myxomatozy i krwotocznej choroby królików


 • Zaświadczenia będą honorowane do 5-dni od daty ich wystawienia, czyli dokument musi być wystawiony w terminie od 12-16 grudnia 2022 .

  2) Dokument (dla królików) poświadczający aktualne szczepienie przeciwko pomorowi królików i myxomatozie.

  3) W przypadku sprzedaży ptaków warunkiem wydania dokumentu zdrowia dla kupującego jest posiadanie przez sprzedającego dokumentu poświadczającego poddanie ich szczepieniom:

 • gołębie - przeciwko paramyxowirozie

 • drób - przeciwko chorobie Newcastle.


 • Zarząd PZHGRiDI
  23-11-2022
  Wystawa Krajowa - Kielce 2022 (17-18.12.2022)
  załączniki:
  22-09-2022
  magazyn "Gołębie i drobny inwentarz", nr 95  Nowy numer do pobrania w dziale "Magazyn Gołębie i drobny inwentarz".


  13-06-2022
  17-te międzynarodowe szkolenie dla sędziów oceniających króliki: video podsumowanie
  Klip został udostępniony przez autora, Pana Przemysława Tesaka, za co serdecznie dziękujemy.
  01-06-2022
  Zaproszenie na Sprawozdawczy Walny Zjazd 26 czerwca 2022
  Zaproszenie w załączniku.
  załączniki:
  26-05-2022
  Podziękowanie dla PZHGRiDI od Prezydenta Federacji EE
  Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych I Drobnego Inwentarza
  Pan Jan Pajka
  ul. Królewska 52/10.
  30-045 Kraków

  CH-Birmensdorf / F-Baldenheim, 14.05.2022

  Szkolenie sędziów wystawowych sekcji królików  od 06.05. 22 do 08.05.22 we Wrocławiu

  Szanowny Panie Prezesie Pajka

  Jak poinformował nas Przewodniczący Sekcji Królików Wolfgang Vogt, a także nasza Pani Sekretarz Generalna, Jeannine Jehl, szkolenie sędziów wystawowych królików we Wrocławiu zakończyło się pełnym sukcesem.

  W szkoleniu wzięło udział ponad 100 sędziów z 15 krajów, byli pełni uznania i nie szczędzili pochwał.  I to nie tylko z powodu pouczającego szkolenia, które służyło ujednoliceniu przepisów dotyczących sędziowania w krajach europejskich, ale przede wszystkim chwalono nienaganną organizację, która nie pozostawiała nic do życzenia. W imieniu EE pragniemy za to bardzo serdecznie podziękować. Szczególnie cieszył udział w szkoleniu wielu, zwłaszcza młodych, polskich sędziów,  co umożliwiło zawarcie nowych przyjaźni pomiędzy hodowcami.

  Życzymy Państwu i  Państwa Związkowi wszystkiego najlepszego i cieszylibyśmy się  gdyby pojawiła się okazja do zorganizowania kolejnego wydarzenia dla EE.

  Serdeczne pozdrawiamy
  ENTENTE EUROPEENNE

  Prezydent
  Gion Gross

  Sekretarz Generalny
  Jeannine Jehl
  16-05-2022
  17-te międzynarodowe szkolenie dla sędziów oceniających króliki


  Drogie Koleżanki i Koledzy,
  Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach od 6 do 8 maja 2022 roku w Hotelu DIAMENT we Wrocławiu zorganizowane zostanie 17-te międzynarodowe szkolenie dla sędziów oceniających króliki.

  Organizatorem szkolenia jest Polski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza we współpracy z Czeskim Związkiem Hodowców.

  Przyznanie organizacji tego prestiżowego szkolenia przez Federację Europejską, Sekcję Królików Europejskiego Związku Hodowców EE jest dla nas dużym wyróżnieniem. Ogromnie cieszy nas i mobilizuje do podejmowania kolejnych wysiłków uczestnictwo w nim 114 sędziów z Niemiec, Francji, Czech, Słowacji, Finlandii, Serbii, Słowenii, Holandii, Rumunii, Szwajcarii, Luksemburga, Łotwy, Węgier oraz Polski. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jakość merytoryczna i organizacyjna spełniła oczekiwania uczestników.
    
  Życzymy wszystkim, aby uzyskana wiedza, zaprocentowała w rozwoju hodowli królików w Polsce i całej Europie.

  Oprócz pogłębienia wiedzy fachowej, szkolenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów. Przy okazji szkolenia prezentowana będzie polska rasa królik popielniański, wobec której rozpoczyna się procedura rejestracji w strukturach europejskich.
  Wierzymy, że uczestnictwo w tym szkoleniu, jak i pobyt w pięknym Wrocławiu będzie powodem do satysfakcji i pozostawi w pamięci uczestników miłe wspomnienia.

  Zarząd PZHGRiDI
  26-04-2022
  Wesołych Świąt Wielkanocnych 2022

  Wesołych, zdrowych i radosnych świąt wielkanocnych życzy wszystkim Zarząd PZHGRiDI
  16-04-2022
  Komunikat
  Szanowni Hodowcy,
  Zarząd Polskiego Związku HGRiDI z przykrością informuje, że z uwagi na szereg niekorzystnych okoliczności, wspólnie i zgodnie z Prezydium Federacji Europejskiej oraz z Targami Kielce S.A., podjęta została decyzja o dowołaniu organizacji wystawy europejskiej, planowanej w Kielcach, w dniach 10 - 13 listopada 2022 roku.

  Z poważaniem
  Jan Pajka - Prezes Zarządu
  11-04-2022
  magazyn "Gołębie i drobny inwentarz", nr 94  Nowy numer do pobrania w dziale "Magazyn Gołębie i drobny inwentarz".


  24-03-2022
  kolejne strony:
  2
  ...