Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików - Kielce już za 15 dni
   
   
 
Jeśli chceszbyć powiadamiany o zmianach na stronie podaj swój adres e-mail
.
piątek 02 grudnia 2022
 
 
tytul
tresc
kolejność
 
 
Wystawa Krajowa: Kielce 2022 (17-18.12.2022) - komunikat
Lista wystawców, którzy zgłosili swój udział na Krajowej Wystawie Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików w Obsadzie Międzynarodowej POLAND 2022, która odbędzie się w dniach 17-18 grudnia 2022 na terenie TARGÓW KIELCE przy ul. Zakładowej 1.

W pliku załączonym do tego wpisu załączam wykaz zwierząt zgłoszonych na tegoroczną Wystawę Krajową. Zostały na niej wymienione nazwy poszczególnych ras gołębi, a następnie drobiu i na końcu królików.  

Niektóre rasy zwierząt nie są podane prawidłowo. Nazwy tych ras zostaną w sposób właściwy wskazane w katalogu po ich zweryfikowaniu (obecnie wpisane są w wersji podanej w zgłoszeniach).

Na końcu tego wykazu znajduje się lista wystawców, którzy zgłosili chęć zaprezentowania swoich zwierząt w wolierach.

Proszę wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w tej wystawie, aby zapoznały się z tą listą i sprawdziły czy podane tam dane są zgodne ze stanem faktycznym. W przypadku potrzeby dokonania korekty lub w przypadku, gdyby wystawca nie mógł się odnaleźć na tej liście proszę o pilny kontakt ze mną (tel. 606 926 811, e-mail: marek.kolinski1965@gmail.com.

VicePrezes ds. organizacyjnych
Marek Kolinski
załączniki:
30-11-2022
Wystawa Krajowa: Kielce 2022 (17-18.12.2022) - komunikat weterynaryjny
DOTYCZY WYSTAWCÓW na Krajowej Wystawie Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików w obsadzie międzynarodowej "POLAND 2022" organizowanej w dniach 17-18 grudnia 2022 .

OBOWIĄZKOWO KAŻDY WYSTAWCA (lub grupa wystawców) PRZY OSADZANIU ZWIERZĄT POWINIEN DOSTARCZYĆ ORGANIZATOROWI:

1) Zaświadczenie (wystawcy krajowi) wydane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii właściwego dla miejsca hodowli (z poza terenu powiatu kieleckiego) lub świadectwo zdrowia (wystawcy zagraniczni) wydane przez właściwe władze, stwierdzające że:

 • ptaki (gołębie i drób) pochodzą z obszaru wolnego od grypy ptaków i wysoce zjadliwej grypy ptaków.

 • króliki pochodzą z obszarów wolnych od myxomatozy i krwotocznej choroby królików


 • Zaświadczenia będą honorowane do 5-dni od daty ich wystawienia, czyli dokument musi być wystawiony w terminie od 12-16 grudnia 2022 .

  2) Dokument (dla królików) poświadczający aktualne szczepienie przeciwko pomorowi królików i myxomatozie.

  3) W przypadku sprzedaży ptaków warunkiem wydania dokumentu zdrowia dla kupującego jest posiadanie przez sprzedającego dokumentu poświadczającego poddanie ich szczepieniom:

 • gołębie - przeciwko paramyxowirozie

 • drób - przeciwko chorobie Newcastle.


 • Zarząd PZHGRiDI
  23-11-2022
  Wystawa Krajowa - Kielce 2022 (17-18.12.2022)
  załączniki:
  22-09-2022
  Seminarium popularno naukowe
  Szanowni Państwo,

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym comiesięcznym seminarium popularnonaukowym dotyczącym szeroko pojętej problematyki chowu i hodowli drobiu, w tym również drobiu ozdobnego.

  Seminarium odbędzie się dniu 31 marca 2022 r. (czwartek) o godzinie 18:00. podczas którego przedstawione zostaną referaty:

  - „Od listonosza do akrobaty”: wygłosi p. Piotr Styczyński, sekretarz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza
  - „Profilaktyka weterynaryjna w chowie i hodowli drobiu i gołębi”: wygłoszą lek wet. Natalia Kaczor i p. mgr inż. Sebastian Janiszewski
  - Avicare: Wsparcie produkcji Drobiarskiej Sp. z o.o. Gabinet Weterynaryjny.

  Transmisja spotkania odbywać się będzie na otwartym kanale YouTube: www.youtube.com/watch?v=8N6NrKlgM20 (dostęp również przez stronę PB WPSA), a materiały ze spotkania będą ponadto umieszczane na stronie PB WPSA (www.wpsa.pl)

  Już teraz zapraszamy na kolejne seminarium w dniu 28 kwietnia 2022 r., którego tematami przewodnimi będzie jakość mięsa i tuszki kurcząt oraz możliwości zastosowania bakteriofagów w produkcji drobiarskiej, a referaty wygłoszą: dr inż. Stanisław Budnik, Novus Polska Sp. z o.o i p. dr inż. Rafał Kędzia Proteon Pharmaceuticals

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału i popularyzacji Webinariów, a także zgłaszanie propozycji tematyki wykładów.

  W imieniu Organizatorów
  dr hab. Marcin Lis, prof. URK
  Sekretarz PB WPSA
  Prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski
  Prezes PB WPSA
  24-03-2022
  Wystawa Krajowa - Kielce 2022: video podsumowanie
  Klip został udostępniony przez autora, Pana Przemysława Tesaka, za co serdecznie dziękujemy.
  16-02-2022
  Wystawa Krajowa - Kielce 2022: wyniki
  W załączeniu wyniki konkursów.
  załączniki:
  14-02-2022
  Komunikat Zarządu Polskiego Związku w sprawie obrączek
  Do wszystkich Kolegów i Koleżanek, którzy zajmują się dystrybucją obrączek w stowarzyszeniach skupionych w PZHGRiDI.

  Trafiły do nas sygnały, że w roku 2021 pojawił się problem, który polegał na tym, że dla dwóch stowarzyszeń wydane zostały obrączki z takiej samej serii.

  Zarząd Polskiego Związku wyjaśniał tą kwestię z producentem obrączek – firmą POLMARK.

  W załączeniu przesyłamy oświadczenie osoby odpowiedzialnej za realizację produkcji obrączek zamówionych przez PZHGRiDI:

  „Dokładamy wszelkich starań, aby takie sytuacje się nie zdarzały. Prowadzona jest ewidencja całościowa serii i numeracji, a także specyfikacja szczegółowa z uwzględnieniem podmiotu docelowego. Według wcześniej wymienionych dokumentów Związek 44 powinien dysponować obrączkami w rozmiarze 7 serii Z w numeracji od 541 do 1000. Bardzo żałuje, że Związek nie zgłosił od razu po otrzymaniu zamówienia, iż otrzymał obrączki niezgodne ze specyfikacją, moglibyśmy wtedy uruchomić procedurę wyjaśniającą. W tej chwili, nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy miało miejsce zdublowanie serii. Jednocześnie, sygnał od Państwa traktujemy bardzo poważnie, uruchomimy dodatkową bramkę weryfikującą, aby sytuacja taka jak opisana nie miały miejsca w przyszłości”.

  Dążymy do tego, aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą, aby w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niezgodności otrzymanych obrączek ze specyfikacją, która jest dołączona do paczki, w jakiej zostały one przesłane, informować o tym członka Zarządu PZHGRiDI kolegę Marka Kolinskiego nr tel. 606 926 811 .

  Zarząd PZHGRiDI
  05-02-2022
  Wystawa Krajowa - Kielce 2022: stoiska handlowe
  Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Regulaminem wystawy krajowej w Kielcach, można nabywać stoiska handlowe na hali wymiany nadwyżek hodowlanych, w cenie 200,- zł. za dwa dni.

  Jeśli zostaną wolne stoiska będzie można je nabyć na miejscu, bezpośrednio w dniu wystawy.
  Hala nadwyżek czynna będzie w sobotę i w niedzielę od godz. 6.00

  Zarząd PZHGR i DI  12-01-2022
  Komunikat Kolegium Sędziów
  Informuję sędziów, którzy brali udział w szkoleniu z opisowej karty oceny w Andrespolu w 2018r lub 2021, że w dniu 28 stycznia 2022  od godz. 10:00 w Kielcach odbędzie się szkolenie praktyczne. Zapisy proszę zgłaszać pod nr telef. 607-869-788 .

  Edward Gersztyn
  Przewodniczący Kolegium Sędziów
  10-01-2022
  Wystawa Krajowa - Kielce 2022: komunikat
  Zarząd Polskiego Związku HGRiDI po spotkaniu w dniu 08.01.2022 r., uprzejmie informuje, że Krajowa Wystawa Gołębi i Drobnego Inwentarza planowana w Kielcach w dniach 29-30.01.2022 r. odbędzie się .

  Wystawa jest przygotowywana z zachowaniem warunków sanitarnych właściwych dla aktualnej sytuacji w kraju. Zapraszamy do prezentacji swoich zwierząt na corocznej wystawie krajowej. Każdy zrzeszony w Polskim Związku HGR i DI jest uprawniony do zgłoszenia i wystawienia swoich zwierząt z zachowaniem warunków określonych w Regulaminie Wystawy. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 11.01.2022r.

  Uczestnictwo w wystawie (jako hodowca i/lub odwiedzający) zgodnie z aktualną sytuacją sanitarną jest związane ze złożeniem przy wejściu na obiekt ankiety dot. stanu zdrowia.

  Dla zainteresowanych hodowców, informujemy, że tradycyjnie odbędzie się spotkanie „Wieczór hodowcy” w dniu 29 stycznia br. Zgłoszenia przyjmuje Jan Pajka, tel. +48 503 039 284. Koszt uczestnictwa 100,- PLN od osoby.

  Zainteresowani wymianą nadwyżek hodowlanych będą mieli okazję do prezentacji swoich hodowli w specjalnych boksach zgodnie z Regulaminem Wystawy.

  Zarząd Polskiego Związku HGRiDI
  załączniki:
  09-01-2022
  Czubacze Nowego Świata
  Książka Pana Karola Sepielaka. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z galerią przykładowych stron książki.

  Wszystkie osoby zainteresowane książką zachęcamy do kontaktu z autorem poprzez następujący adres e-mail: bazanty@interia.pl
  5
  zdjęć w galerii
  31-12-2021
  kolejne strony:
  ...
  3
  ...